Sıkça Sorulan Sorular

Üyelik ücretli midir?

ORYOX üyeliği ücretsizdir. Üyelik formunu doldurarak kolay ve güvenli bir şekilde üye olabilirsiniz.

İade Şartları

ORYOX 'da satılan tüm ürünler üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır. ORYOX iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. ORYOX sitesinden yapılan tüm alışverişlerde, aldığınız ürünle ilgili olarak, ürünün yer aldığı paketin kargo görevlisinin yanında açılması ve eksik olan ürünler için tutanak tutturulması gerekmektedir.

 
Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır: 

 

İade Süresi:

- Genel olarak satın aldığınız ürünleri kutusunu açmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, satın aldığınız tarihten itibaren yedi (7) gün içinde teslim aldığınız şekliyle ürünü, ürün faturası ile iade edebilirsiniz.
- Siparişini verdiğiniz ürünleri kargo çıkışı yapılmadan önce gerekçe belirtmeksizin iptal edilmesini istiyorsanız [email protected] adresine veya iletişim formlarından sipariş iade kısmından iade talebinde bulunabilirsiniz. Onay alındıktan sonra 7 iş günü içersinde ödemiş olduğunuz miktar kredi kartınıza  sorunsuz biçimde iade edilir.
 

 

İade Şartları :

- İade etmek için gönderdiğiniz ürünlerde eksiksiz olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.
 
- Ürünün faturası, iade formu, 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ancak ORYOX'un bazı kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir.
 
- İade etmek istediğiniz ürünlerinizi -ürünle ilgili istatistiki çalışma yapılabilmesi için- iade sebebinizi bildiren bir not eki ve faturanız ile gönderiniz.
 
- İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
 
- Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
 
- ORYOX'a gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1- 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.
 
- Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.
 
İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti satıcı tarafından ödenecektir.

 

İade Süreci :

Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi iletişim alanındaki iletişim formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte ürünü neden iade ettiğiniz belirten imzalı yazıyı tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

 

Ürün Arızalarında Uygulanan Süreç:

ORYOX’dan satılan tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma ve yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır.
 
Arızalı ürününüzü faturası veya garanti belgesi ile birlikte, size en yakın yetkili servise başvurmak sureti ile garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz. Yetkili servis bilgisine ürün garanti belgesinden, kullanım kılavuzundan ulaşabilirsiniz. 

 

 
Önemli Not: Tarafımızdan kaynaklanmayan sebeplerden  dolayı keyfi iade durumlarında kargo geliş-gidiş ücretleri tarafınıza yansıtılır.Tarafımızdan kaynaklanan sorunlardan dolayı oluşan iade isteminde hesabınızdan cıkan tutar oldugu gibi tekrar hesabınıza iade edilir.
İade işlemlerinizde kargo gönderimlerini satıcının anlaşmalı olduğu ve size teslimi yapan kargo firması ile (Sürat Kargo) yapmanız gerekmektedir.
Sipariş İptali

ORYOX stok tutmadığı ürünlerin temin edilememesi durumunda, satıştan vazgeçme hakkı saklı tutulur. Bu durumun, sepetteki bazı ürünler için ortaya çıkması halinde; müşteriden hesap bilgileri alınarak, bilgilerin gelmesini takip eden 7 işgünü içerisinde oluşan fark iade edilir. Ödeme kredi kartı ile yapılmışsa iade işlemi kredi kartına yapılacaktır. Banka işlemlerinden doğabilecek gecikmeden dolayı ORYOX sorumlu tutulamaz. Genelde iadeler bankalar arası mahsuplaşma sebebiyle kredi kartlarına 72 saat içerisinde yansımaktadır.

Teslimat kaç günde gerçekleşir?

Saat 09:00 - 15:00 kadar vermiş olduğunuz siparişler aynı gün içinde kargoya verilmektedir.
Saat 15:00 sonra verilen siparişler bir sonraki gün kargoya verilmektedir.

 

Ürünleriniz garantili mi?

ORYOX'dan satın almış ve almakta olduğunuz tüm ürünler ilgili "Marka" tarafından yetkilendirilmiş distribütörler ve İthalatçılar tarafından ithal edilmiş olup ve tüm ürünler 2 yıl yetkili distribütör ve İthalatçı firma garantisi altındadır.

Ürünü kendim getireceğim yine de sevk irsaliyesi düzenlemeli miyim?

Sevk İrsaliyesi 01.01.1981 tarihinden itibaren Vergi Usul Kanunu’nun 230. Maddesinin 5. Bendi ile zorunlu kılınmış ve 01.01.1986 tarihinde 3239 sayılı kanunun 19. Maddesi ile değişik aşağıdaki şekilde düzenlenmiştir.

“ Malın alıcıya teslim edilmek üzere satıcı tarafından taşındığı veya taşıttırıldığı hallerde satıcının, teslim edilen malın alıcı tarafından taşınması veya taşıttırılması halinde alıcının taşınan veya taşıttırılan mallar için sevk irsaliyesi düzenlemesi ve taşıtta bulundurması şarttır. Malın, bir mükellefin birden çok işyerleri ile şubeleri arasında taşındığı veya satılmak üzere bir komisyoncu veya diğer bir aracıya gönderildiği hallerde de, malın gönderen tarafından sevk irsaliyesine bağlanması gereklidir. Bu bentte yazılı irsaliyeler hakkındaki fiyat ve bedel ile ilgili bilgiler hariç olmak üzere, bu madde hükmü ile 231 inci madde hükmü uygulanır. İrsaliyelerde malın nereye ve kime gönderildiği ayrıca belirtilir.

Şu kadar ki nihai tüketicilerin tüketim amacıyla perakende olarak satın aldıkları malları kendilerinin taşıması veya taşıttırması halinde bu mallara ait fatura veya perakende satış fişinin bulunması şartıyla sevk irsaliyesi aranmaz”

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır